Zmiany w Zarządzie Hoop Polska Sp. z o.o.


Warszawa, 30 września 2009 r. – Vassilen Tzanov, Prezes Zarządu Hoop Polska Sp. z o.o., ze względów osobistych odchodzi ze stanowiska. Od 1 października 2009 jego obowiązki, tymczasowo przejmie Jannis Samaras, Prezes Zarządu Grupy Kofola S.A.

„Hoop Polska jest bardzo ważną częścią Grupy, adekwatnie do swojej wielkości i potencjału, potrzebuje wzmożonej uwagi i strategicznego zarządzania – mówi Jannis Samaras, Prezes Zarządu Kofola S.A. – do czasu znalezienia odpowiedniej osoby na to stanowisko, będę zarządzać również firmą w Polsce” .

Jannis Samaras z sukcesem pełni funkcję Prezesa Grupy Kofola S.A. od początku roku 2008. Jest założycielem i współwłaścicielem firmy Kofola a.s. w Czechach. Z rynkiem napojowym związany jest od 1993 roku. Wraz ze swoim ojcem, Kostasem Samarasem, w ciągu kilku lat przeobraził lokalny zakład, produkujący napoje gazowane w północnych Morawach, w jedną z najbardziej znaczących firm Europy Środkowej. Kofola pod kierownictwem Jannisa Samarasa otrzymała szereg znaczących nagród, zarówno w Czechach, jak i w Polsce.

Dotychczasowy Prezes Zarządu Hoop Polska Sp. z o.o., Vassilen Tzanov, pełnił tę funkcję od lipca 2008r.

Z dniem 1 października 2009 zmienia się również skład Zarządu firmy Hoop Polska. nowymi członkami Zarządu zostają mianowani Rene Novotny - Dyrektor Operacyjny, Marek Kmiecik - Dyrektor Marketingu oraz Mariusz Siewierski – Dyrektor Sprzedaży. Funkcję Wiceprezesa Zarządu pełni bez zmian Bernard Woźniak.