Spółki z Grupy Kofola podpisały dwie umowy licencyjne na produkcję i sprzedaż napoju Orangina w Czechach i na Słowacji

Spółki zależne Grupy Kofola – Kofola Holding a.s., Kofola a.s. ze Słowacji oraz Kofola a.s. z Czech – podpisały dwie umowy licencyjne z firmą Schweppes International Limited, na mocy których spółki te otrzymały wyłączną licencję na używanie znaków towarowych i wzorów przemysłowych marki Orangina na terenie Czech i Słowacji w zakresie produkcji i sprzedaży napojów owocowych Orangina. Wartość umów opiewa na 13 mln euro.

Uzyskanie praw licencyjnych do produkcji i sprzedaży napojów pod marką Orangina, która cieszy się dużą rozpoznawalnością na rynkach europejskich, w tym na rynku czeskim i słowackim, poszerzy istniejące portfolio produktów Grupy Kofola, co będzie skutkowało umocnieniem pozycji rynkowej Grupy w Czechach i na Słowacji oraz spowoduje zwiększenie jej obrotów w najbliższych latach. Dzięki podjęciu współpracy ze Schweppes International Limited, w okresie obowiązywania umów licencyjnych, spodziewany obrót wspomnianych spółek zależnych zwiększy się o około 28 mln euro.

Umowa została zawarta na czas określony od 1 maja 2011 do 31 grudnia 2014 z możliwością jej przedłużenia.

Orangina obecna jest w ponad 70 krajach. Rocznie sprzedawanych jest ponad 200 milionów litrów tego napoju. W 2011 r. marka obchodzić będzie swoje 75-lecie.