Kofola S.A. Perłą Polskiej Gospodarki

Lista rankingowa Perły Polskiej Gospodarki została przygotowywana przez ekonomistów z INE PAN na podstawie opracowanych przez nich kryteriów ekonomicznych, określających przede wszystkim efektywność działania przedsiębiorstw i dynamikę ich rozwoju. Do oceny spółek wykorzystano specjalnie do tego celu stworzony przez naukowców z Zakładu Mikroekonomii INE PAN algorytm komputerowy. Model opiera się na siedmiu wskaźnikach powszechnie używanych przez firmy audytorskie. Laureatów wyłoniono spośród 2000 największych polskich przedsiębiorstw, które zgodziły się poddać ocenie.

Kofola została wyróżniona tytułem Perły Polskiej Gospodarki „za konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce”.

Wręczenie nagród przedstawicielom wyróżnionych spółek odbyło się podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie w obecności przedstawicieli rządu, parlamentu, instytucji samorządowych oraz wybitnych osobistości świata nauki, kultury i gospodarki.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Janusz Piechociński - wicepremieri minister gospodarki oraz prof. Michał Kleiber, prezes PAN.


perla-gospodarki.jpg(45,1 kB)pobierz